Home » Kursy Walut » EURUSD

EURUSD

EURUSD jest oznaczeniem pary walutowej, w której walutą bazową jest Euro (powszechnie przyjęta przez większość krajów Unii Europejskiej) oraz Dolar Amerykański jako waluta kwotowana. Kurs pary EURUSD mówi więc nam ile Dolarów musimy zapłacić za jedno Euro.

Przykład:

Jeśli kurs EUR/USD wynosi 1,3 oznacza to tyle, że aby kupić 1 euro musimy zapłacić 1,3 USD. Na wysokość kursu wpływają rozmaite czynniki o których możesz dowiedzieć się więcej na podstawie analizy fundamentalnej. W sytuacji, gdy gospodarka Stanów Zjednoczonych ulega umocnieniu jednocześnie kurs pary EURUSD spada, natomiast w sytuacji odwrotnej rośnie.

Ciekawostka:

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego nie jest to para USDEUR to odpowiedź jest prosta. Dla osób tradujących z UE walutą bazową jest EUR, natomiast dla osób w USA jest to USD. To, że posługujemy się EURUSD jest czystą konwencją (jednak nie we wszystkich krajach przyjętą).

Aktualny kurs EURUSD

 Wykres świecowy EURUSD

2 Comments

  1. Marekx pisze:

    No, ładny trend się utrzymuje na EURUSD, nic tylko inwestować :)

  2. Karol Malczak pisze:

    Ciekawe jak się będzie utrzymywał kurs eurusd w związku z dalszymi wieściami z ukrainy. Gdyby Rosja przykręciła kurek z gazem to mogłoby być ciekawie