Home » Kursy Walut » AUD/CHF – kurs i wykres

AUD/CHF – kurs i wykres

AUD/CHF jest parą walutową, która mówi o tym ile Dolarów kanadyjskich (CAD), trzeba zapłacić za Franka szwajcarskiego (CHF). Dolar kanadyjski stanowi w tym przypadku walutę kwotowaną, natomiast dolar australijski walutę bazową.

Australia posiada duże złoża złota, żelaza, czy aluminium, a także rozbudowany sektor rolnictwa. W przeciwieństwie do wielu innych krajów tamtejsza sytuacja zarówno polityczna jak i gospodarcza jest dosyć stabilna, co gwarantuje stosunkowo pewne transakcje. Australia jest krajem, który eksportuje dużo wartościowych minerałów oraz np. złota, ale należy pamiętać, że z racji izolacji od reszty świata bardzo ważny jest także import.

Frank szwajcarski (CHF), którego nazwa pochodzi od Confoederatio Helvetica Franc jest walutą, która cieszyła się ogromną popularnością nie tylko wśród osób inwestujących swoje pieniądze, ale również wśród tych, którzy brali kredyty hipoteczne (obecnie niewiele banków udziela kredyty w tej walucie). Frank jest najczęściej wybierany z tego powodu, że uważany jest za walutę bezpieczną. Na jego kurs mają głównie wpływ takie czynniki ekonomiczne jak stopy procentowe, bilans handlowy, inflacja, mniejsze znaczenie mogą mieć ceny złota, ropy oraz węgla.

AUD i CHF są popularnymi przedmiotami obrotu, stanowią one odpowiednio piątą i szóstą najpopularniejszą walutę na rynkach walutowych.

Aktualny kurs i wykres AUD/CHF

Powiązane tagi: , , ,