Home » Kursy Walut » AUD/CAD – kurs i wykres

AUD/CAD – kurs i wykres

AUD/CAD jest parą walutową, która mówi o tym ile Dolarów kanadyjskich (CAD), trzeba zapłacić za Dolara australijskiego (AUD). Dolar kanadyjski stanowi w tym przypadku walutę kwotowaną, natomiast dolar australijski walutę bazową.

AUD jest piątą w kolejności walutą, za pomocą której dokonywane są transakcje na rynkach walutowych, podczas gdy CAD jest w tym zestawieniu na siódmym miejscu.

Kanada jest krajem z ogromnymi rezerwami w różnych światowych towarach oraz sporych zasobach w surowce naturalne. Australia posiada duże złoża złota, żelaza, czy aluminium, a także rozbudowany sektor rolnictwa. Trzeba jednak zauważyć, że Australia jest odizolowana od innych krajów nie tylko geograficznie, ale również ekonomicznie, jest zmuszona do importu wielu surowców wielu dóbr z innych krajów, a to może się negatywnie przekładać na wartość AUD na rynku walutowym. Trzecie miejsce w wydobyciu złota na świecie sprawia, że widoczny jest bardzo duży wpływ wartości tego drogocennego metalu na kurs dolara australijskiego.

Aktualny kurs i wykres AUD/CAD

Powiązane tagi: ,