Home » Brokerzy Forex » Go4X

Go4X

Logo Go4XGo4X jest marką domu maklerskiego TMS, jednak nie należy ich utożsamiać ze sobą. Konto założone w Go4X nie jest kontem TMS i odwrotnie. W obu systemach mamy również dostęp do różnych platform oraz są to brokerzy różnego typu (Market Maker w przypadku Go4X i model No Dealing Desk w przypadku TMS).

Go4X komunikowana jest raczej dla początkujących graczy – znajdziemy tu prostą strefę edukacyjną zawierającą opisy najważniejszych pojęć, filmy tłumaczące podstawy korzystania z platformy i podejmowania inwestycji. Prowadzone są też bezpłatne webinary, które przybliżą nam strategie inwestowania. Jedną z ciekawszych rzeczy jest niski minimalny wkład, który zaczyna się nawet od 100zł, a dodatkowo mamy możliwość obracania mini, czy nawet mikro lotami. Daje to możliwość poznania inwestowania na koncie real i poczucia przynajmniej odrobiny adrenaliny pomimo niewielkiego wkładu – z pewnością docenią to osoby, które mają już dosyć treningu na kontach demo, ale nie chcę też inwestować kilku tys zł do otwarcia rachunku rzeczywistego.

Platformy

W GO4X dostępnych jest kilka platform oraz narzędzi, które sprawiają, że inwestowanie staje się ciekawe. Podstawę stanowi odpowiednio przerobiony, znany i lubiany Meta Trader 4. Do dyspozycji dostajemy również system bez konieczności instalacji – Go4X Web. Dzięki temu możemy mieć dostęp do swojego rachunku i zarządzać swoimi pozycjami z dowolnego komputera z dostępem do internetu. Bardziej mobilni użytkownicy docenią Go4X Mobile dostępny na wszystkie najpopularniejsze platformy – iOS, Android, ale również Bada i BlackBerry.

Ciekawym narzędziem jest Go4X Social – platforma wymiany pomysłów i wiedzy pomiędzy użytkownikami platformy. Dzięki temu możemy śledzić najlepszych graczy oraz ich poczynania, a tym samym mamy możliwość inwestowania w taki sam, lub zbliżony sposób co najlepsi. Platformy również nie trzeba instalować – jest dostępna po zalogowaniu w przeglądarce internetowej.

Meta trader 4 GO4X

Platforma Meta Trader4 Go4X

Promocje

To niestety chyba najgorsza rzecz jaka spotkała nas podczas testowania rachunku. Posiadając kilka rachunków rzeczywistych zazwyczaj nie ma sensu otwierać kolejnych – chyba, że akurat jest promocja z gratisami – wtedy czemu nie. W Go4X konto założyłem podczas trwania promocji Men’s Health – za otwarcie rachunku rzeczywistego i wpłaceniu 500zł otrzymujemy (teoretycznie) 100zł na koncie gratis oraz prenumeratę wspomnianego czasopisma. Dziś mija blisko miesiąc od zarejestrowania rachunku. 100zł, które zostało dodane do rachunku kilka dni po otwarciu rachunku zniknęło – bez jakiejkolwiek informacji. Czasopisma również do tej pory nikt nie widział – i generalnie nie mam specjalnie ochoty dochodzić co i jak – wypłacam całą kwotę i zawijam stąd swoje zabawki.

Całość pozostawia u mnie taki niesmak, że z pewnością otwieranie konta w „domu matki”, czyli TMS również sobie podaruję – jest obecnie taki wybór, że obsługa klienta i przejrzyste zasady stawiam sobie czasami ponad kilkuzłotowe różnice kosztów. Jeśli więc mam polecać Go4X – to polecam po prostu przemyśleć, czy jest to platforma, w której chcecie po prostu inwestować w dłuższej perspektywie czasu, a nie sugerować się chwytliwymi promocjami. Polecam dokładnie czytać umowy – chociaż ja po przeczytaniu swojej 5 minut temu nadal nie doszukałem się informacji o zabieraniu 100zł gratisowego depozytu.

Opinie

Opinie o brokerze są podzielone z lekką przewagą tych negatywnych. Najczęściej chwalony jest sam fakt, że jest to marka zaufanego wśród graczy domu TMS Brokers, który jednak jak we wstępie wspominaliśmy ma zupełnie inny charakter i przeznaczony jest raczej dla bardziej świadomych graczy. Powtarzane opinie to również duże różnice kursów w zestawieniu z innymi brokerami, lub częste rekwotowania. Na pochwałę z pewnością zasługuje możliwość obracania małym kapitałem – tutaj otrzymujemy niski próg wejścia (100zł), gdzie u innych często musimy zacząć od co najmniej 1000zł – dla początkujących może to mieć duże znaczenie. Moja opinia na temat działania samej platformy jest dosyć pozytywna – nie spotkałem się z opisywanymi przez innych problemami, lecz wynikało to może po prostu z dużej bierności. Szczególnie przypadła mi do gustu platforma Social, która pozwala na żywo obserwować ciekawe rzeczy. Obsługa klienta jest podobnie jak u innych brokerów dobra, wręcz znakomita… do czasu wpłaty środków i zasadniczo nie miałby co do tego zastrzeżeń, gdyby nie fakt ściągania z konta środków bez żadnej informacji o tym fakcie.

Powiązane tagi: ,