Home » Artykuły » FxPro VPS – serwery pod EA

FxPro VPS – serwery pod EA

Fxpro VPS - virtual private serverFxPro uruchomiło właśnie nową usługę dla klientów korzystających z platformy Meta Trader 4. Jest ona dostarczana przez firmę BeekFX VPS, będącą jednym z liderów w swoim segmencie usługowym.

Czym jest VPS? Virtual private server jest zdalnym serwerem, na którym możemy uruchamiać swoje rozszerzenia strategii automatycznych (EA – Expert Advisor) i mieć je uruchomione nawet wtedy, gdy nasz komputer domowy, czy w pracy jest wyłączony, lub mamy problem z połączeniem internetowym. Wielu traderów wykorzystuje serwery VPS, aby uzyskać dodatkowe zabezpieczenie i uniknąć ryzyka związanego z możliwymi stratami spowodowanymi problemami technicznymi.

Inną zaletą korzystania z usług VPS jest fakt, że można dzięki nim osiągnąć dużo niższe opóźnienia (w przypadku FxPro wynoszą one od 1 do 5 milisekund), ponieważ serwery są wpięte do dużo szybszych łączy internetowych niż te, które najczęściej mamy w domach, są też odporne na zbytnie obciążenie sieci, które często może występować, gdy korzystamy z internetu dostarczanego np. przez usługodawcę na dużych osiedlach. Niższe opóźnienia gwarantują nam większe prawdopodobieństwo powodzenia naszych transakcji i pozwalają zminimalizować ryzyko strat będących wynikiem „lagów”.

To jednak nie wszystkie zalety korzystania z własnego serwera VPS, dodatkowe korzyści to:

  • serwery są czynne praktycznie non-stop, nie resetują się co jakiś czas (chyba, że na nasze życzenie)
  • BeekFX jest bardzo zaufaną firmą

Koszt serwera VPS w FxPro nie jest ogromny – miesięcznie taka przyjemność wynosi 30$ – czyli praktycznie najmniej na rynku (globalnie). Usługa jest darmowa jeżeli jesteśmy klientem o statusie VIP. Żeby go osiągnąć trzeba tylko i aż dużo grać, a najlepiej wygrywać – FxPro oferuje wybranym osobom, które obracają dużymi kwotami status VIP.